Agrotkanina

Agrotkanina często nazywana matą szkółkarską lub tkaniną antychwastową czasami bywa mylnie utożsamiana z agrowłókniną. Tymczasem są to materiały wyraźnie różniące się od siebie parametrami, a co za tym idzie także zastosowaniem.

Agrotkanina jest materiałem wykonanym z polipropylenu, który powszechnie stosuje się w ogrodach oraz szkółkach roślin w celu ograniczenia możliwości wzrostu chwastów na rabatach i grządkach. Agrotkaniny dostępne są w różnych kolorach – od czerni po biel oraz gramaturach. Gramatura agrotkaniny określa jej trwałość. Klienci centrów ogrodniczych mogą wybierać spośród rolek o gramaturze np. 70, 90 lub 120 g/m2. Niezależnie od grubości agrotkanina charakteryzuje się większą trwałością niż agrowłókniny, dlatego też jest powszechnie wykorzystywana przy zakładaniu ogrodów, podczas uprawy truskawek, a także w szkółkach roślin. Ze względu na swoją trwałość jest też materiałem powszechnie wybieranym na rabaty wykładane kamieniem. Doskonale sprawdza się pod grysami oraz innymi odmianami kamieni o ostrych krawędziach. Nie dziurawi się i nie przeciera.

Agrotkanina w Royal Poland

W naszym sklepie posiadamy bogaty wybór agrotkanin o zróżnicowanych parametrach – szerokości i gramaturze – dzięki czemu możesz z łatwością dopasować wymiar oraz parametry maty szkółkarskiej do swoich potrzeb. Oferujemy wyłącznie wysokogatunkowe produkty renomowanych producentów z branży. Nasza agrotkanina charakteryzuje się trwałością oraz doskonałymi właściwościami użytkowymi. Oferujemy także agrowłókniny.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl