Piec żeliwny – zamiennik tradycyjnego kominka 

Nie zawsze istnieje możliwość zamontowania kominka w domu. Specjalnie dla naszych klientów przygotowaliśmy alternatywę piec żeliwny typu koza. Piece wolnostojące są zbudowane podobnie jak wkłady kominkowe – są szczelnie zamkniętymi paleniskami. To, co odróżnia je od standardowego kominka to brak obudowy. Wpływa to na zmniejszenie kosztów instalacji, a w razie konieczności przeprowadzki, piec taki można łatwo zdemontować i zabrać ze sobą.

Piec żeliwny typu koza

Naszym klientom proponujemy piec z żeliwa oraz stali. Dzięki zastosowaniu żeliwa uzyskaliśmy ciekawy kształt, który nadaje piecykowi charakter. W tym modelu możliwe jest spalanie wszystkiego, co powoduje uwolnienie odpowiedniej ilości ciepła. Zalecamy kaloryczne drewno liściaste o niskim poziomie wilgotności (do 15%), dzięki czemu możliwe jest uzyskanie odpowiedniej temperatury. Spalanie powoduje nagrzanie się korpusu i oddanie ciepła do otoczenia. Istotny jest wybór odpowiedniego miejsca do ustawienia pieca wolnostojącego. Nie należy ustawiać go w otoczeniu elementów łatwo palnych, gdyż całość konstrukcji nagrzewa się do wysokiej temperatury. Piec żeliwny przeznaczony jest przede wszystkim do ogrzewania miejscowego, dzięki czemu stanowi bardzo tanie źródło ciepła. Piec może być zamontowany praktycznie w każdym pomieszczeniu, wymaga jedynie przewodu kominowego.

Piec żeliwny Cyganek Carlik 

W modelu Cyganek Carlik korpus górny, nóżki oraz drzwiczki wykonane zostały z żeliwa. Wewnątrz pieca znajduje się dodatkowo rura wykonana ze stali. Dzięki swojej konstrukcji model ten jest niezwykle wydajny i zapewnia ogrzanie pomieszczenia w zaledwie 10-15 minut, co jest ogromnym plusem zwłaszcza w okresie zimowym. Sprawdza się idealnie do ogrzewania pomieszczeń, warsztatów, garaży, hali i innych pomieszczeń. Oferujemy także piece szamotowe koza oraz piecyki gazowe.

W naszej ofercie znajdą Państwo także niezbędne dodatki do pieca żeliwnego:

  • rury,
  • kolanka,
  • rozetki,
  • węglarki,
  • pogrzebacze,
  • łopatki.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl